4 травня - Міжнародний день пожежників

4 травня - Міжнародний день пожежників

  • Категорія: Киев
Ratings
(0)

“У пожежній службі ми боремося разом проти одного спільного ворога – вогню – незалежно від того, з якої країни ми родом, яку форму носимо або якою мовою говоримо”, – саме це послання Джей-Джея Едмондсона - пожежного-волонтера спонукало громадськість у 1999 році започаткувати професійне свято вогнеборців - Міжнародний день пожежних. 

Цю дату обрали не випадково, адже 4 травня - це день спомину святого Флоріана Лорхського, якого вважають покровителем вогнеборців.

Цього дня, в пам'ять про трагічну загибель п'ятьох австралійських вогнеборців під час масштабної лісової пожежі у в 1998 році, прийнято зазвичай не вітати пожежних, а згадувати і вшановувати тих, хто не повернувся зі служби. Одягнувши червоно-синю стрічку, яка є символом пам’ятної дати, люди в усьому світі також демонструють свою вдячність та повагу тим, хто обрав цю небезпечну професію. 

Українські рятувальники також приєднується до вшанування пам'яті загиблих колег та бажають вогнеборцям з усього світу завжди повертатися з бойових чергувань до своїх родин цілими та неушкодженими.

За потреби, вогнеборці Державної служби з надзвичайних ситуацій завжди готові вирушити на допомогу колегам з інших країн у боротьбі із вогняною стихією. Підтвердженням цьому — рятувальні операції останніх років у Державі Ізраїль у 2016-му, а також у Республіці Чорногорія та в Грузії у 2017 році, де вирували масштабні лісові пожежі.

Читайте також: