АМКУ відкрив справу через дорогі захисні маски

АМКУ відкрив справу через дорогі захисні маски

  • Категорія: Киев
Ratings
(0)

У разі виявлення порушень АМКУ може накласти штрафи в розмірі до 10% обороту компанії за попередній рік.

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України порушило справу щодо виробників і постачальників медичних масок, а також аптечних мереж Києва, у зв'язку з ростом цін на вироби під час спалаху коронавірусу COVID-19. Про це повідомив голова обласного відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький у Facebook, 30 березня.

За його словами, скарги в АМКУ на подорожчання медичних масок надходять з початку місяця. Він уточнив, що станом на кінець березня одноразові маски в аптеках Києва коштують 24-30 гривень за штуку. "Ще до виявлення в Україні перших хворих COVID-19 в аптеках столиці почали зникати маски медичні одноразові, а потім і інші різновиди масок. З оголошенням карантину цей товар зник з полиць взагалі, або ж продавався за цінами, які більш ніж у 10 разів перевищували ціни на початку березня", - повідомив Хмельницький.

В АМКУ вважають, що зростання цін у всіх мережах має всі ознаки узгоджених антиконкурентних дій.

Компанії, щодо яких порушено справу (список може бути змінений або доповнений): ТОВ Аптека низьких цін ТМ, ТОВ Аптека низьких цін плюс, ТОВ Столичний медичний альянс, ТОВ Віталюкс, ТОВ Аптекар, ТОВ Сіріус-95, ТОВ Геліантус, ТОВ Аптечне об'єднання Біокон, КП Фармація, ТОВ Аптека низьких цін К, ТОВ Аптека №1 Трансфарм, ТОВ Благодія, ТОВ Лекфарм, ТОВ Аптека АНЦ, ТОВ Аптека НЦ, ТОВ Рецепти життя, ТОВ Цитрус-фарм, ТОВ Альго-Фарм.

Постачальник або виробники медичних масок для зазначених підприємств у Києві та Київській області: ТОВ Фірма Технокомплекс, ТОВ Калина медична виробнича компанія, ТОВ Стіролоптфармторг, ТОВ ТД Кампус коттон клаб, ТОВ Вік-А, СП Оптима-Фарм, ЛТД.

У разі, якщо порушення будуть доведені, викритим у завищенні цін компаніям буде загрожувати штраф у розмірі до 10% їх доходу за попередній рік.

Читайте також: