Незаконне заволодіння авто: замість штрафів відтепер в'язниця

Незаконне заволодіння авто: замість штрафів відтепер в'язниця

  • Категорія: Угон
Ratings
(2)

На сьогодні на території України поширеними є випадки викрадення автомобілів для здійснення шахрайських дій та розбір на запчастини. Із метою протидії на законодавчому рівні були внесені зміни до Кримінального кодексу України. Про це повідомляє Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Незаконне заволодіння транспортним засобом – вчинене умисно, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі.

Суспільна небезпека злочину зумовлюється неконтрольованим використанням транспортних засобів як джерел підвищеної небезпеки, що призводить до вчинення інших транспортних злочинів. Характерно, що ці злочини частіше вчиняються особами, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, або ж неповнолітні особи. Ці особи, як правило, не здатні виконувати у сфері дорожнього руху необхідні функції керування транспортним засобом, особливо при складній дорожній обстановці.

Зміни стосуються ст. 289 Кримінального кодексу України. Зокрема, за незаконне заволодіння транспортним засобом вже не буде покарання у вигляді штрафу, а такі дії каратимуться обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той же строк.

Також встановлюється покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої за ті ж дії, здійснені з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого складає від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 105 100 до 262 750 грн.).

За викрадення авто, вартість якого в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (більше 262 750 грн.), – позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією.

Особи, які викрали авто вперше, але добровільно заявили про це правоохоронним органам, повернули транспортний засіб власнику і повністю відшкодували заподіяні збитки, звільняються від кримінальної відповідальності судом.

Зазначені зміни спрямовані на попередження злочинів у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту, оскільки відтепер правопорушники не зможуть сплатити лише штраф, а мають відбувати реальне покарання у виді, пов’язаному із обмеженням пересування та перебування у спеціалізованих виправних закладах.

Читайте також: