17 серпня – Міжнародний день безпритульних тварин

17 серпня – Міжнародний день безпритульних тварин

  • Категорія: Україна
Ratings
(0)

Цей день відзначають щороку третьої суботи серпня з ініціативи Міжнародного товариства прав тварин. Організація виступила з такою пропозицією в 1992 році, а пізніше її підтримали зоозахисники різних країн.

З’являється чудова нагода звернути увагу на проблеми бездомних домашніх улюбленців (такий-от, невеселий каламбур), розповісти максимальній кількості людей про їхню трагічну долю.

По всьому світу в Міжнародний день безпритульних тварин відбуваються просвітницькі та благодійні заходи. Волонтери проводять концерти, конкурси та аукціони, щоб зібрати кошти та спрямувати їх на допомогу вуличній живності – насамперед, собакам і кішкам. Також – це шанс знайти для них господарів.

Ще одне завдання дня – виховати у власників тварин свідоме ставлення до своєї ролі та запобігти зростанню кількості бездомних кішок і собак, а також жорстокому поводженню з ними.

Перший закон, спрямований на захист тварин від жорстокості, було прийнято у Великобританії. Це сталося в 1822 році. А найсприятливіші на сьогодні  умови для тварин створені в Австрії, де законодавство забороняє, наприклад, обрізати собакам хвіст і вуха, використовувати диких тварин у цирках, продавати цуценят і кошенят, виставляючи їх у вітринах зоомагазинів тощо.

Читайте також: