Агент «МДБ ЛНР» отримав 10 років за підготовку вибуху на харківській залізниці

Previous Next

Рік тому Служба попередила потужну диверсію на залізничній колії.

Тоді агент підконтрольного ФСБ «МДБ ЛНР» замінував дренажний міст під залізничним полотном у районі транспортного вузла, що з’єднує Харківську область з районом проведення ООС. У разі втілення злочинного задуму була б зруйнована стратегічно важлива для української армії залізнична гілка.

Диверсія могла призвести також до численних людських жертв серед цивільного населення. Адже магістраль активно використовується для пасажирських перевезень, до то ж поряд розташований населений пункт. Заклавши вибухівку, зловмисник виїхав у напрямку тимчасово окупованих територій і на відстані 30 кілометрів здійснив ініціацію пристрою сигналом з мобільного телефону.

Злочинець не знав, що вже давно потрапив до поля зору СБУ, і контррозвідники заздалегідь замінили вибуховий пристрій на імітаційний засіб. Суд визнав підривника винним за ч. 1 ст. 258-3, ст. 113, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. СБУ встановила й організатора диверсії.

Ним виявився співробітник псевдоспецслужби Дубровкін Єгор Геннадійович, колишній співробітник УСБУ в Луганській області, який зрадив військовій присязі та вступив до так званого «МДБ ЛНР». За скоєння злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ч. 1 ст. 408 (дезертирство) ККУ його оголошено у розшук.

Джерело: СБУ