Агент «МДБ ЛНР» отримав 10 років за підготовку вибуху на харківській залізниці

  • Категорія: Україна
Ratings
(0)

Рік тому Служба попередила потужну диверсію на залізничній колії.

Тоді агент підконтрольного ФСБ «МДБ ЛНР» замінував дренажний міст під залізничним полотном у районі транспортного вузла, що з’єднує Харківську область з районом проведення ООС. У разі втілення злочинного задуму була б зруйнована стратегічно важлива для української армії залізнична гілка.

Диверсія могла призвести також до численних людських жертв серед цивільного населення. Адже магістраль активно використовується для пасажирських перевезень, до то ж поряд розташований населений пункт. Заклавши вибухівку, зловмисник виїхав у напрямку тимчасово окупованих територій і на відстані 30 кілометрів здійснив ініціацію пристрою сигналом з мобільного телефону.

Злочинець не знав, що вже давно потрапив до поля зору СБУ, і контррозвідники заздалегідь замінили вибуховий пристрій на імітаційний засіб. Суд визнав підривника винним за ч. 1 ст. 258-3, ст. 113, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. СБУ встановила й організатора диверсії.

Ним виявився співробітник псевдоспецслужби Дубровкін Єгор Геннадійович, колишній співробітник УСБУ в Луганській області, який зрадив військовій присязі та вступив до так званого «МДБ ЛНР». За скоєння злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ч. 1 ст. 408 (дезертирство) ККУ його оголошено у розшук.

Джерело: СБУ

Читайте також: