Організоване угруповання переправляло до ЄС нелегалів з Близького Сходу, які в’їжджали в нашу країну з РФ

  • Категорія: Україна
Ratings
(0)

Служба безпеки України блокувала діяльність організованого міжрегіонального угруповання, яке спеціалізувалося на незаконному переправленні іноземців з країн Близького Сходу до Євросоюзу. Нелегали в’їжджали на територію України також і через РФ.

Оперативники спецслужби встановили, що двоє жителів Львова та мешканка столиці організували протиправне переміщення за кордон вихідців із східних країн з підвищеним терористичним ризиком. Ділки підшукували своїх клієнтів серед іноземців, які нелегально прибули в Україну.

Для легалізації в нашій державі та переправлення за кордон зловмисники забезпечували «транзитерів» підробленими паспортами громадян однієї з європейських країн. Потім фігуранти справи групами доправляли іноземців до кордону з ЄС на власному транспорті.

Вартість «послуг» учасників групи становила від трьох до чотирьох тисяч американських доларів з одного нелегала.

Під час спецоперації правоохоронці затримали зловмисників згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України на одній з вулиць Києва та у Львові після отримання грошей від чотирьох клієнтів та спроби їх протиправного переправлення за кордон.

Наразі затриманим повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Викриття та блокування діяльності організованого угруповання проводилось спільно з прокуратурою міста Києва та слідчими столичної поліції.

Джерело: СБУ

Читайте також: